Hopp til hovedinnhold
Hytter / Tiurtoppen Hytter / TTH Geilo 1-206
№ 0884 · oppdatert 2026-09-22
TTH Geilo 1-206 fra Tiurtoppen Hytter — hovedfasade Foto · Tiurtoppen Hytter
◍ Tiurtoppen Hytter · bindingsverk

TTH Geilo 1-206

Litt større variant av Geilo 1 med spa, store terrasser og fjellutsikt.

Pris fra
Oppgis ved forespørsel
Hyttetype
bindingsverk
+ Legg til i sammenligning
✦ Uavhengig · ingen kjøp av redaksjonell omtale · gratis tilbud
BYA
159
Sov
4
Bad
3
Type
bindingsverk
§ I · Førsteinntrykk

TTH Geilo 1-206 — planløsning og mål

TTH Geilo 1-206 er Tiurtoppen Hytters visningshytte på Nesfjellet. Den har 159 m² BRA, 47 m² areal med lav høyde og 206 m² samlet gulvareal (GUA), med to stuer, fem soverom, fire bad- og WC-rom og 14 sengeplasser når loftet regnes med.

Hovedplanet har stue, spisestue og kjøkken med åpne, skrå himlinger og store glassflater, og peisen er synlig fra alle tre sonene. Fra spisestua er det utgang til terrasse med plass til spisebord og grill. Inngangspartiet er overbygd, med innredet sportsbod og redskapsbod, og entreen har kombinert WC og vaskerom. Soveromsfløyen har hovedsoverom med bad og utgang til terrasse, tre soverom til og to bad, det ene med relax-sone og badstue.

Loftet har en stor stue med panoramavinduer, bod og et stort rom som kan brukes til å sove eller oppholde seg i. Den litt mindre varianten Geilo 1-202 har 155 m² BRA. Pris er ikke oppgitt på modellsiden.

↳ Kilde: Tiurtoppen Hytter · kontrollert 2026-09-22

↳ Verdt å vite · 04 punkter
§ II · Plantegning
STUE · 32 m² KJØKKEN · 18 m² BAD · 7 m² WC · 3 m² SOV 1 · 14 m² SOV 2 · 11 m² ENTRÉ · 8 m²
PLAN · 1. ETG
↳ Plantegning ikke tilgjengelig
Be om brosjyre →
Full spesifikasjon
BYA 159 m²
BRA 159 m²
Soverom 4
Bad 3
Pris fra BYA 206 m². Utvidbar til 5 soverom. +1 WC. 10-14 sengeplasser.
Hyttetype bindingsverk
Om produsenten

Tiurtoppen Hytter

Registrert 2008 i Lillehammer. Designer og bygger skreddersydde, arkitekttegnede hytter med totalleveranse fra idé til ferdig hytte i én kontrakt. Samarbeider med utvalgte underleverandører og lokale entreprenører. Eksempler på modeller: Geilo 155.

2008
etablert
Lillehammer
hovedkontor
Se alle modeller fra Tiurtoppen Hytter →
↳ §IV · lignende

Andre bindingsverk-hytter.

Alle →
TTH Geilo 1-206 · pris ved forespørsel
Be om tilbud →