Hopp til hovedinnhold
Hytter / Eikås Hytter & Hus / Beitostølen
№ 0207 · oppdatert 2026-09-22
Beitostølen fra Eikås Hytter & Hus — hovedfasade Foto · Eikås Hytter & Hus
◍ Eikås Hytter & Hus · bindingsverk

Beitostølen

Fjellhytte. 1. etg.: stor stue/kjøkkendel, vaskerom, innvendig bod, kles-bod, bad m/badstue, 1 soverom, gang og terrasse. 2. etg.: 3 soverom, loftstue og bad.

Pris fra
2 259 000kr
nøkkelferdig
Hyttetype
bindingsverk
Nøkkelferdig
2,26 mill.
+ Legg til i sammenligning
✦ Uavhengig · ingen kjøp av redaksjonell omtale · gratis tilbud
BYA
118
Sov
4
Bad
2
Type
bindingsverk
§ I · Førsteinntrykk

Beitostølen — planløsning og mål

Beitostølen er en fjellhytte over to etasjer. Første etasje har stor stue- og kjøkkendel, vaskerom, innvendig bod, klesbod, bad med badstue, ett soverom, gang og terrasse. Andre etasje har tre soverom, loftstue og bad.

Beitostølen har 131,6 m² bruksareal (BRA), hvorav 129,9 m² er isolert, og 118,3 m² bebygd areal (BYA). Største lengde er 13,5 meter og største bredde 11,4 meter. Mønehøyden er 6 meter og gesimshøyden 4,35 meter.

Eikås oppgir prisen til 2 259 000 kr. Hva som inngår, står i leverandørens leveransebeskrivelse. Eikås har også tegninger for en utvidet utgave.

↳ Kilde: Eikås Hytter & Hus · kontrollert 2026-09-22

↳ Verdt å vite · 04 punkter
§ II · Plantegning
STUE · 32 m² KJØKKEN · 18 m² BAD · 7 m² WC · 3 m² SOV 1 · 14 m² SOV 2 · 11 m² ENTRÉ · 8 m²
PLAN · 1. ETG
↳ Plantegning ikke tilgjengelig · 2 etasjer
Be om brosjyre →
Full spesifikasjon
BYA 118 m²
BRA 132 m²
Etasjer 2
Soverom 4
Bad 2
Pris fra 2 259 000 kr
Hyttetype bindingsverk
Om produsenten

Eikås Hytter & Hus

Eikås Hytter & Hus ble etablert i 1992 (selvstendig selskap fra 1998) i Eiken, Hægebostad kommune i Agder. Berge Sag tok aksjemajoriteten i 2021, og selskapet er nå datterselskap av Berge Sag Gruppen. Hadde 58 millioner kroner i omsetning året før oppkjøpet og 12 ansatte (sivilingeniører, teknikere med tømrererfaring, arkitekt). Leverer både hus og hytter, hovedsakelig sør for Trøndelag. Ansatte eier 10 % av selskapet.

1992
etablert
Eiken
hovedkontor
Se alle modeller fra Eikås Hytter & Hus →
↳ §IV · lignende

Andre bindingsverk-hytter.

Alle →
Beitostølen · fra
2,26 mill.
Be om tilbud →